Rastgele

Zeki İnsanların En Belirgin 15 Özelliği

İnsanları bir zeka seviyesine göre dizmek yanlış bir davranış ancak bu durum zeki insanların varlığını kabul etmediğimiz anlamına gelmiyor. İnsanların zekiliklerini davranışları belirlemiyor ancak zeki insanlar davranışları ile biraz da olsa fark yaratabiliyor. Zeki insanların her biri için ortak özelliklerin olduğunu söyleyen bir çalışma yok ama ortalama olarak ortak davranışları tabi ki söz konusu. Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak aralarındaki en belirgin özelliklerden 15 tanesini sizin için derledik. Bakalım siz hangisine sahipsiniz?

1. Hem idealist hem de fantastik düşüncelere sahiptirler. Fantastik düşünceleri sayesinde de birçok insanın aklına gelmeyen buluşlara imzalarını atabilirler.

2. Lider ruhlu insanlardır. Büyük bir ego ve önde olma arzusundan ziyade zekaları gereğince bu durum istemsiz bir şekilde gerçekleşir.

3. Zekaları onları sert değil nazik insanlar yapar. Nedendir bilinmez zeka ve sertliğin doğru orantılı olduğu düşünülür ancak araştırdığımıza göre bu durum tam tersi.

4. Zeki insanların sanata düşkünlüğü oldukça fazladır. Onları sanatın pek çok alanında görebilirsiniz.

5. Hayata karşı yüksek bir enerjileri vardır.

6. Mükemmelliyetçidirler.

7. Zeki insanlar etrafına değil sadece kendilerine güvenirler. Bu demek değil ki yalnızlığı severler sadece her şeyin sonunda sadece kendilerinin kalacağını bilirler.

8. Bakış açıları oldukça geniştir.

9. Sorumluluk sahibidirler.

10. Hatalarının çözümüne odaklanırlar. İnsan oldukları için hata yapmaları tabi ki söz konusu ancak onlar zekalarını bu hatanın çözümüne odaklanarak gösterirler.

11. Ayrıntılı düşünmekte üstlerine yoktur. Her konuda inanılmaz bir şekilde ayrıntıları görmeye çalışırlar.

12. Ölçülü konuşurlar.

13. Güncel olan her şeyi takip etmekten zevk alırlar. Bu durum onlar için hobi gibidir.

14. Meraklıdırlar.

15. Risk almadan önce detaylıca düşünürler ve gereksiz riskler almazlar.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Haziran 2018, 09:03

Yakın Markaj: Engin Akyürek

12 Ekim 1981 Ankara doğumlu Engin Akyürek. Sonbahar mevsiminin hüzün kokan aylarından birinde dünyaya gelse de; elmas gibi parlayan içi gülen gözleri, bunun aksini iddia etmektedir sanki. Bir nevi meydan okuma.. Çocukluğunu ve gençliğini Ankara’da geçiren Engin Akyürek, üniversite eğitimini de Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde Tarih Bölümü’nde okuyarak...

Devamını Görüntüle