Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurma Zamanı Gelmişse Şayet Mutluluğa Giden Yolda Beni Takip Et!

Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurma Zamanı Gelmişse Şayet Mutluluğa Giden Yolda Beni Takip Et!

Eyvah! Yoksa o büyük gün geldi çattı mı? Yüksek yüksek tepelere ev kurma zamanı mı geldi? Biliyorum aklında tek bir soru var. “Gelinliğim nasıl olacak?” Sakin ol, panik yok! Yıllardır hayalini kurduğun beyaz gelinliği seçmene yardım edeceğim.

Gelinlik
Gelinlik

Önce derin bir nefes al ve sakin düşün. Çünkü panik insana hata yaptırır. En mutlu gününde gözler üzerindeyken pistte bir kuğu gibi salınacaksın. Tek yapman gereken adımları takip etmek…

Bakalım vücudunu yeteri kadar tanıyor musun? Bir Cemil İpekçi, Nur Yerlitaş, Hakan Akkaya olmasak da vücut tipimize göre giyinmemiz gerektiğini hepimiz öğrendik. Önce aynanın karşısına geçip vücut şeklini belirle.

Eğer göbek ve basenlerin geniş, omuzların darsa halk arasında armut diye tabir edilen üçgen vücutlu bir kadınsın.

Dolgun göğüs, büyük karın, geniş kalçadan oluşan ters üçgen vücut, elma görüntüsünü andırır.

Omuz, göbek, basenlerin hemen hemen aynı oranlarda olduğu dikdörtgen vücut tipidir. Hemen yüzünü düşürme. Bir kaç sihirli dokunuşla kıvrımlı bir görünüme kavuşacaksın.

Geniş omuz, ince bel ve geniş kalçaya sahipsen kum saati vücut tipin var demektir. Ama asıl iş mükemmelliği doğru bir gelinlikle ortaya çıkarmakta.

Modaya Kapılma! Klasik Her Zaman Şıktır


Üçgen Vücut: Küçük göğüslerin için dekolteye hiç gerek yok. Askılı, kayık yaka ya da tek omuz bir modeli hafif destekle kullandığında geniş kalçalarınla orantılı bir görüntü oluşturacaksın. Bir tiyo daha, işleme, drape gibi detayları göğüs kısmında kullanarak göğüslerini daha dolgun gösterebilirsin. Karın üzerinden bollaşmaya başlayan bir etek kesimiyle de vücudunun alt tarafındaki fazlalıkları yok edebilirsin.


Ters Üçgen: Büyük göğüslere sahipsen eğer hemen elindeki straplezi yere bırak! Göğüslerini kapatacak kare ya da derin olmayan V kesim bir gelinlik seçmelisin. Geniş omuzlarını gizleme! Çoğu kadının hayalini kurduğu o omuzlar gizlenmeyi hak etmiyor. O güzel omuzların için boyundan bağlanan bir model isabetli karar olacak. Boyundan bağlı gelen gelinliğini kabarık olmayan uçuş uçuş bir etekle tamamlarsan hafızalarda yerini koruyacaksın.


Dikdörtgen: Benim işim çok zor vücut şeklimi nasıl belirginleştirebilirim diye kara kara düşünmeyi bırak! Bel oyuntusu için küçük bir dokunuş yeter. Bel kısmında kullanacağın sıkı bir kemerle bu işi kotarabilirsin. Ya da korse görünümlü üst parçayı A kesim etekle tamamladığında istediğin incecik kuğu görünümüne kavuşacaksın.


Kum saati: İnce belini göster de gözlerimiz bayram etsin. Bu senin hakkın! İdeal vücut ölçülerine sahip bir tanrıçasın. Bunu göstermelisin! Çoğu kadında facia olabilecek balık model ilk tercihin olmalı. Tamam, biliyorum hayallerimizde kabarık gelinliklerle büyüdük. Kusursuz vücudunla sen de prenses model bir gelinlikle sabaha kadar dans edebilirsin.


Tüm bunların dışında ufak bir kaç önerim daha olacak. Klasik bir Türk kadınıysan boyun belki birazcık kısa olabilir. Ama korkma! Onun da bir yolu var elbet. Kaçak kat çıkmışcasına daha üzerinde bile duramadığın 15 puntoluk ayakkabılara sığınıp gözlerimizi kanatma! Boyundan bağlı, askılı ya da dik yakalı modellere bir göz at. Aşırı işleme, kemer, kuşak detaylarından da kesinlikle kaçınmalısın. Eğer uzun boylu bir gelin adayıysan kuyruklu gelinlik ya da uzun bir duvak tercih listene girerken bunu göz ardı edebilir misin?

Tamam, bugünü çok uzun zamandır bekliyorsun da “Hem tül olsun hem taş olsun, yok duvağım 5 metre olsun”lara girme. Fotoğraflara geri dönüp baktığında “Şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler” şarkısıyla için için ağlarsın. Günün yıldızı sensin! Nasıl olursa olsun gelinliğin büyüsü yeter. Günün olumsuzluklarına kapılma! Gülümse… Çünkü sana en çok yakışan, yalnızca mutluluk…

Aslıhan koçyiğit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir