Tam Zamanlı Bir İşte Çalışırken Kendi İşinizi Kurmak İçin Yapmanız Gerekenler

Tam Zamanlı Bir İşte Çalışırken Kendi İşinizi Kurmak İçin Yapmanız Gerekenler

Bazı insanlar full time işlerinde bir şirket için çalışmak için oldukça mutludur. Sürekli yükselme fırsatlarını kovalamak isterler. Bazı insanlar ise kendi işini kurmak için yanıp tutuşur. Ancak bunu maddiyattan ötürü yapamaz. İşte sizin için Tam Zamanlı Bir İşte Çalışırken Kendi İşinizi Kurmak İçin Yapmanız Gerekenler yazısını yazdık.

1.adım: Kafa olarak hazır olmak

Öncelikle kabul edin bu yol sizin için çok da kolay olmayacak. Düşeceksiniz de ama kalkmasını bileceksiniz. Sosyal hayatınıza, arkadaşlarınıza ve hatta belki ailenize daha az zaman ayırmanız gerekecek. Bu durumlara kendinizi hazırlayın.

2.adım: Bir liste hazırlayın

Neler için nelerden vazgeçeceğinizi yazdığınız bir plan hazırlayın. Ayrıca sahip olduğunuz zamanı da yazmayı unutmayın. Bunu yaparken dürüst olmaya çalışın. Asla yemek yemeden ve uyumadan yaşayan bir insan olamayacağınızı kabullenin.

3.adım: Kendinizi bilin

Kendinizi bilmek en önemli adım. Böylece kısa zamanda gereksiz beklentilere girip hayal kırıklığına uğramazsınız. Bu noktada kendinize karşı çok da acımasız olmamaya çalışın. Gerçekçi olun ama acımasız değil.

4.adım: İş fikirlerinizi gözden geçirin

Ve sizin için en uygun olanı mutlaka önceliklendirin. Bundan sonra bunun üzerine gidebilirsiniz. Pazar arayışınızda bu noktada yaptığınız analizler sizin için faydalı olacaktır.

5.adım: Gerçekçi hedefler koyun

3-4 ay içinde zengin olmayı beklemeyin. Kimse bunu şak diye başarabilecek değildir. Aylık ve haftalık olarak hedefler belirlemeye çalışın. Böylece ufak başarılarınız size başardınız hissi verecektir.

6.adım: Eksikliklerinizi dışardan tamamlayın

Bu işte en başında tek başınıza olsanız bile her şeyi tek başınıza başaramazsınız. İlerledikçe yeni ihtiyaçlarınız doğacaktır. Bu noktada dışardan profosyonel hizmetler almaktan kaçmayın.

7.adım: İnsanlardan geri bildirim alın

Bu konudaki profosyonel insanlardan geri bildirim alın. Hatta olmayanlardan da alın. Sonra kendi süzgecinizden geçirip değerlendirebilirsiniz.

8.adım: İşiniz tutmadan tam zamanlı işinizden ayrılmayın

Ne demiş atalarımız eşeğini sağlam kazığa bağla. İşinize güvenene kadar şu anki işinizden ayrılmamaya çalışın.

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir