Rastgele

Seri Katiller Hakkında 10 Enteresan Bilgi

Kimisi ilahi bir sese uyduğunu kimisi hayatta kendisine bir görev verildiğini iddia eder. Bazıları için cinsel bir dürtü, heyecan, menfaat ya da kan dökme arzusu gibi sebepler ile seri halde cinayet işleyen kişilere seri katil denir. Amerika için seri katil olmanın belli başlı şartları bile vardır. Tabi her çok cinayet işleyene de demiyoruz.

1. Akıl hastaları seri katil kategorisine giremez.

Amerika’nın bu konuda ki üç şartından biri de bu madde. Yani günlük yaşantısını yaşayabilecek birisi değilse ve akıl hastasıysa o kişi seri katil sayılmaz.

2. Ortalama zekanın üzerinde bir zekaya sahiptirler.

Genele vurulduğunda IQ’larının ortalamadan yüksek olduğu saptanmıştır. Ortalama zekaya sahip olan az sayıda seri katil bulunmaktadır.

3. Yüksek bir zekaya sahip olmalarına rağmen okul hayatları berbat bir haldedir.

Zekalarını başka alana yönlendiriyorlar desek yalan olmaz.

4. Kötü ve sorunlu bir aileden gelmektedirler.

Geçimsiz, sevgisiz ailelerden gelmektedirler. Sorunları da ilk o zamanlarda başlamaktadır ancak birçoğu bu dönem fark edemez.

5. Anne ya da babalarından ölesiye nefret etmektedirler.

Hepsi için geçerli olmasa da anne ya da babaya olan bu nefret bazen cinayetlerin ardındaki sebep olabiliyor.

6. Çocukluk dönemlerinde taciz ya da tecavüz gibi iğrenç durumlara maruz kalmaktadırlar.

Birçoğu için bu berbat durum ne yazık ki mevcut. Eğer her tacize ve tecavüze uğrayan seri katil olsaydı ülkemizde bolluk yaşanırdı.

7. Kurbanlarını cinayet mahalinde bırakmazlar. Daha ilgi çekici ve kalabalık olan yerlere taşırlar. Bu bir nevi güvenlik güçleri ile alay etme durumudur.

Güvenlik güçleri ile alay etme dürtüsü oldukça yüksektir. Bunun için park gibi insanların yoğun olduğu yerleri seçmektedirler.

8. Uzun bir işte çalışamaz ve toplum açısından vasıfsız olarak nitelendirilirler.

Okulda başarısız olmaları da iş konusunda onlara yardımcı olmamaktadır. Aralarında üniversiteyi birincilikle bitirenler de mevcuttur. Bu durum genellikle hırslarıyla ya da yapacakları ile alakalı olmaktadır.

9. Yakışıklı ve çekici olma konusunda özen gösterirler. Bakımsız olanların sayısı oldukça az sayıdadır.

10. Çok cinayet işleyen herkes seri katil olamaz.

Bu da ABD’nin şartlarından bir tanesidir.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Nisan 2018, 13:22

Akrep Burcu Erkeği ile Beraber Olmamanız İçin 10 Sebep

Tüm pisliklerin babası olan Akrep burcu erkeğinden uzak durmanız gerektiğini söylemek tabi ki bize düşmez. Ancak hala Akrep burcu erkeği ile olma hayalleri kuranlar varsa, onlara Akrep erkeğinden uzak durmaları için 10 madde sunuyoruz. Artık gerisi size kalmış.. 1- Aldatmak bir Ata sporu! Bir Akrep erkeği ile beraber olmaya çok...

Devamını Görüntüle