10 Adımda Sosyal Medya Diyeti

10 Adımda Sosyal Medya Diyeti

Sosyal medya artık psikolojik bir hastalık muamelesi görmektedir. Haksız da sayılmazlar. Gerçekten son dönemlerin en büyük bağımlılığı olmayı hak ediyor. Eğer siz de bir sosyal medya bağımlısıysanız size 10 adımlı bir sosyal medya diyeti önereceğiz;

Eğer sosyal medya bağımlısı olup olmadığınızdan emin değilseniz sizi testimize alalım. Buraya tıklayarak sosyal medya bağımlılığı testine ulaşabilirsiniz.

1. Tüm uygulamaları silin!

Evet, sosyal medya diyeti için ilk adım uygulamaları silmeniz. Özellikle renkli ve çok kullandığınız uygulamayı silerek diyete başlıyoruz. İnanın en iyisini yapıyorsunuz. Hayatın tadını bu şekilde aldığınızı kısa sürede fark edeceksiniz.

2. Şifreleri değiştirmesi için bir arkadaşınızdan yardım alın!

Uygulamaları silemiyor musun? O zaman birinden rica edin ve tüm şifreleri değiştirsin. Bu şifreler sizin aklınıza gelmeyecek bir şey olmalı!

3. Takibi bırakın!

Severek takip ettiğiniz ve merak ettiğiniz herkesi takip etmeyi bırakmalısınız.

4. Sevdiğiniz sitelere block yapın!

Takip ettiğiniz veya sürekli girdiğiniz tüm sitelere ne mi yapıyoruz? BLOCK!

5. Kendinize sert kurallar koyun!

Kendinize sert kurallar koyun ki sonrasında vicdan yapabilesiniz. Hatta bu kuralları her gün görebileceğiniz bir yere de yazabilirsiniz.

6. Liste oluşturun!

Büyük bir kalabalığı okumak yerine kendinize oluşturduğunuz listedekilere bakmayı deneyin. Az ve sade bir listeden bahsediyoruz!

7. Sadece içeriklere odaklanın!

Reklamlara ya da sizi farklı sayfalara yönlendirmeyecek şekilde sadece içeriklere odaklanın. Kısa zamanda aradığınız içeriği okuduktan sonra hemen çıkın. Çünkü oradan oraya tıklayarak vakit kaybedebilirsiniz.

8. Doğum günleri gibi özel günler için takvim ya da defter kullanın!

Facebook gibi doğum günü hatırlatıcı uygulamaları bir bahane olarak kullanmayın. Özel günleri kaydetmek için telefonunuzun takvimini kullanın ya da kendinize özel günleri kaydedeceğiniz bir defter alın.

9. Sadeliği benimseyin!

Az ve öz uygulamaları bırakın. Gözünüzü alan ve en çok zamanınızı harcayan uygulamaları silin. Renkler fazla göz alıcı olmasın. Sade sitelerde dolaşmaya özen gösterin.

10. Hesaplarınızı silin!

Ve geldik sosyal medya diyeti için son adıma! Her şeyi denediniz ama olmuyor mu? O zaman bu adım sizin için çok önemli!! Tüm uygulamalara girin ve hesaplarınızı tek tek sonsuza dek silin.

Alex10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir