Rastgele

Şeker Bayramında Şekerin 5 Zararı

Şeker Bayramı denildiğinde sadee ufacık şekerler ile bayramı kapatmak imkansız. Evde yapılan baklavalar, misafirliğe gittiğinizde de bu tatlıların farklılarını yemek zorunda kalıyorsunuz. Belki de zorla yemiyorsunuz da aksine zevkle tatlıları yemeyi bekliyorsunuzdur. Ancak yerken bizi mutlu eden şekerli hiçbir şey vücudumuza o kadar güzel etkiler bırakmıyor.

1. Cildinizi hızlı bir şekilde kırıştırmak istiyorsanız şeker yemelisiniz!

 

Şeker vücudumuzdaki kollajen ve elastin proteinlere zarar veriyor ve cildin sıkılaşmasını sağlayan bu proteinler zarar gördüğünde sonuçları oldukça moral bozucu oluyor. Bunlardan ilk akla geleni cilt kırışıklığı olduğu gibi ciltte sarkmalar ve derinizde bozulmalar da meydana gelebiliyor.

2. Unutkanlık haliyle hafıza zayıflığını da şeker sayesinde hızlandırabilirsiniz

Fazla şeker kullanmanın hafızayı zayıflattığını aynı zamanda dikkat eksikliğinin de kaynağı olduğunu biz değil Profesör Dr. Nicolas Cherbuin söylüyor. Ama siz yine de yemeye kararlıysanız o sizin bileceğiniz iş. 🙃

3. Kanser riskini artırmak için şeker yemeyi ihmal etmeyin

Gün içinde kullandığınız basit bir küp şekeri bile sizin sağlığınızı bozmak için oldukça kararlı gibi görünüyor. Kanser ise sağladıkları hastalık olarak ilk akla gelen hastalık diyebiliriz. Kanser riskini azaltmak için şekerden uzak durmakta fayda var.

4. Bağışıklı sisteminizi zayıflatmak için şeker yemelisiniz!

İstediğiniz kadar C vitamini gibi vitaminler tüketebilirsiniz. Hatta ek olarak sağlıklı vitamin hapları da alın. Eğer şekeri olduğundan fazla tüketiyorsanız; şeker tüm vitaminleri engelleyecek ve bağışıklık sisteminizi zayıflatacaktır.

5. Obezite olmaya karar verdiyseniz öncelikle şekerli gıda tüketmelisiniz!

Artık çağımızın en büyük sorunlarından birisi haline gelen Obezite’nin en büyük yandaşı da tabi ki şeker ve şekerli gıdalar. Yapılan çalışmalara göre fazla şeker kullanımı ve çok şeker kullanımının obeziteye yol açtığı kanıtlanmış bir durumda. Siz en iyisi bu bayramı en az şekerle geçirmeye bakın.

İyi bayramlar…🙃

 

Başlıklar: , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Mart 2018, 09:09

Barış Arduç Doğum Haritası: Terazi Dengesinde Bir Adam

Barış Arduç 1987 doğumlu bir Terazi burcu. Yani güneşi Terazi burcunda. Klasik terazi özelliklerini geçerek Barış Arduç’a bu karizmayı kazandıran özellikleri nelerdir bakmaya başlayalım. Ay burcu Boğa! Barış’ın ayı Boğa burcunda. Heralde olabilecek en güzel ay yerleşimine sahip kendisi. Ay hemen hemen her burçta rahatsız konumdayken Boğa burcunda mutlu ve...

Devamını Görüntüle