Rastgele

Ankara’nın En İyi 4 Latte Mekanı

Ankara’da açılan 3. dalga kahve evlerinin sayısının da artmasıyla nereler güzeldir nereler de ne içilir, bilemez hale geldik 🙂 Ben de kendi deneyimlerimi kısaca sizlerle paylaşmak istedim. Bakalım Ankara’nın en iyi 4 latte Mekanı nerelermiş? Bunun yanı sıra Aylak Madamın yemeklerine Amelies Garden’ın succulentlerine de dokundurmadan geçmedik.

  • Aylak Madam

Ankaranın en iyi 4 latte mekanından en beğendiğimle yazıya başlıyorum. Aylak Madam’ı Ankara Kızılay sakinleri mutlaka bilecektir. Listedeki diğer yerlerden farklı olarak yemekleriyle ünlü olan Aylak Madam aslında çok da başarılı bir kahve dükkanı. Bu yazıda lattesini öneriyor olmakla birlikte çekilmiş kahve almak için de diğer kahve çeşitlerini denemek  için de tercih edilmesi gereken bir mekan Aylak Madam. Bir de üzerine karnınız açsa Ayyaş Tavuğu vejetaryenseniz de Sebzeli Çökertme’yi kaçırmayın.

  • Fahrenheit 451

Ankara’nın en iyi latte mekanlarından bir diğeri ise Fahrenheit 451. Tunalı’da küçük bir kahve dükkanı olan Fahrenheit 451 adıyla insanları kendine çekiyor ve yaptığı muhteşem kahvelerle bu çekimi sürekli hale getiriyor. Ben ilk gittiğimde adının ilgimi çekmesiyle yolumun üstünde olduğu için uğramıştım. Sonrasında yolum düşsün diye ekstra çaba gösterdim. Güzel bir latte içmek isterseniz Ankara’da mutlaka uğramanız gereken noktalardan.

  • Kakule Kahve

Yine Kızılay müdavimleri Kakule Kahveyi iyi bilecektir. Kızılay’da büyük kahve kuruluşları dışında güzel kahve içebileceğiniz yer sayılı ve Kakule Kahve’de bunlardan birisi.  Lattesi çok başarılı olmakla birlikte bardakları ve türk kahvesi yanında kuru üzüm ikram etmeleriyle de benim gönlümü kazanıyorlar. Farklı gazozlar denemek isterseniz de Ankara içindeki en iyi seçenek olarak Kakule Kahve’yi gösterebilirim.

  • Amelie’s Garden

Amelie’s Garden biraz aşağıda kalmış gibi görünse de aklımda yüksek bir sıralamada. Tunalı ile Ayrancı arasında bulunan Amelies Garden Türkiye’nin ilk succulent kafesi olma özelliğini taşıyor. Lattesinin lezzeti tartışılmamakla birlikte sağlıklı içecekleri ve güzel ortamıyla da sizi kendine çekiyor. Beğendiğiniz succulentlerden alma şansı da size tanınıyor. Lattenizin yanına bir de tatlı almak isterseniz kesinlikle hakkınızı cheesecaketen yana kullanmanızı öneririm. İncirli olanı şu ana kadar favorim oldu. Ayrıca Amelie’s Garden sürekli değişen tatlı seçeneklerini de size sunuyor.

 

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Mayıs 2018, 09:37

Bağışıklık Sisteminiz Flört Hayatınızı Etkiliyor!

Bir türlü flört etmeyi beceremiyor ya da başaramıyor musunuz? İnsanlara karşı ön yargılı oluyor, sosyal ilişkiler kurma konusunda hep olumsuz sonuçlar mı elde ediyorsunuz? Peki karşı cinsten hoşlandığınız halde ona karşı sakıngan tutumlar mı sergiliyorsunuz? PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak araştırdık ve bunun sebebinin bağışıklık sisteminizde bir şeylerin faaliyete geçmesinin...

Devamını Görüntüle